Zielony nalot na kostce brukowej – jak z nim walczyć?

Kostka brukowa gości w niezliczonej ilość przestrzeni, zarówno o charakterze prywatnym, jak i publicznym. W związku z jej bezpośrednią ekspozycją na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, intensywną eksploatację, utrzymanie jej w doskonałej kondycji nie należy do zadań bezproblemowych. Bardzo często na jej powierzchni odnaleźć można zielone, nieestetyczne naloty, które wywołane są przez mchy, grzyby, czy porosty. Jakie środki chemiczne warto wybrać, by raz na zawsze pozbyć się glonów, pleśni, z naszej wybrukowanej, idealnej powierzchni? Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym produktom z bliska, które pozwolą na uzyskanie zadowalających rezultatów.

Tenzi- koncentrat do zmywania mchów i porostów z kostki brukowej

Jednym z najbardziej popularnych, najbardziej wydajnych, profesjonalnych środków chemicznych, jest Tenzi- środek do zmywania mchów i porostów. To profesjonalna chemia, która przeznaczona jest do trudnych, uporczywych plam, w tym również zielonych nalotów spowodowanych powstaniem mchów, grzybów, glonów, czy porostów. To, co charakterystyczne dla tego produktu, to tworzenie tzw. bariery ochronnej na czyszczonej powierzchni, dzięki której przez dłuższy czas wytwarza się środowisko przeciwdziałające powstawaniu wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. W praktyce oznacza to, że nasza kostka brukowa przez bardzo długi czas pozostanie idealnie czysta, bez nieestetycznych, zielonych nalotów na swojej powierzchni. Dzięki temu wydłuży się czas kolejnych prac porządkowych. Rekomenduję się stosowanie znanego i cenionego środka profesjonalnego przy pomocy spryskiwacza, w roztworze 8- 10%. Dzięki temu preparat jest niezwykle wydajny, pozwalając na efektywną pracę przez długi czas. Już po 12- 24 godzinach, Tenzi samoczynnie usunie zielony nalot z powierzchni kostki, przez co stanie się ona jedną z wizytówek naszej perfekcyjnej czystości. 

Tenzi TopEfekt Moss- zawalcz z mchem od ręki, raz na dobre

Jeśli na Twojej kostce brukowej pojawił się mech, z całą pewnością warto postawić na Tenzi TopEfekt Moss. To środek dedykowany do usuwania zielonych nalotów na kostce brukowej, które powstały przez mchy i inne grzyby powszechnie występujące w środowisku naturalnym. Silne działanie preparatu sprawia, że należy wyeliminować jego kontakt z żywnością, lub środkami żywienia zwierząt- jest niezwykle szkodliwy, mogąc powodować bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, nasz życia naszych ukochanych czworonogów. Należy także zaznaczyć, że myta powierzchnia nie powinna być nagrzana, dlatego prace czyszczące przy użyciu profesjonalnego środka, należy wykonać najlepiej wczesnym rankiem, bądź wieczorem, co zmniejszy intensywność jego parowania z mytej powierzchni. 

Idealny środek, by doczyścić najmniejsze zabrudzenia powstałe na powierzchni kostki brukowej

By postawić tzw. kropkę nad i, sprawiając, by z powierzchni kostki brukowej zniknęły wszelkie, najmniejsze zabrudzenia wynikające także z zielonych nalotów, w naszym asortymencie sprzątającym nie może zabraknąć preparatu noszącego nazwę Tenzi- środka do doczyszczania kostki brukowej. Niskopieniący, alkaliczny środek, perfekcyjnie poradzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi plamami i zabrudzeniami widocznymi na kostce brukowej naszych placy. Wskazuje się, by preparat był stosowany w rozcieńczeniu 2-5%. By uzyskać maksymalne efekty, w poszczególnych punktach zanieczyszczeń należy użyć:

  • szczotki ryżowej,
  • packi z padem,

a w przypadku powierzchni o pokaźnych rozmiarach, do idealnego przeczyszczenia rekomendowane jest użycie:

  • maszyny jednotarczowej,
  • zmywarki do posadzek o indywidualnie dobranych parametrach.

Najczęściej czyszczenie kostki brukowej z tego rodzaju zanieczyszczeń odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn i urządzeń. Zielone naloty, które obserwujmy na wybrukowanej powierzchni, są na tyle intensywne, że wymagają wdrożenia niezwykle profesjonalnych działań. 

Szukasz skutecznych preparatów, które w mgnieniu oka pozwolą Ci rozprawić się z nieestetycznymi nalotami na kostce brukowej? Jeśli tak, jeszcze dziś zapoznaj się z ofertą hurtowni chemii gospodarczej i profesjonalnej MaxChem. To miejsce, gdzie w atrakcyjnej ofercie cenowej, bez trudu uda nam się odnaleźć doskonałe produkty, by zachować swoją kostkę brukową w doskonałej czystości przez długi czas. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 9 =